1 Mayıs’ta Büyülü Küba

1 Mayıs İşçi Bayramı BÜYÜLÜ KÜBA TURU
KLM Havayolları 30 Nisan HAREKETLİ

TRİNİDAD VE VARADERO 4* OTELDE HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA
SANTA CLARA VE CIENFUEGOS TURLARI DÂHİL
HAVANA’DA OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL
SADECE PASAPORT GÖRÜNTÜSÜ İLE KÜBA VİZESİ İMKÂNI!
SANTA CLARA’DA ÖĞLEN YEMEĞİ

HAVANA 4 – TRINIDAD 1 – VARADERO 2

1. Gün İSTANBUL – AMSTERDAM – HAVANA ( 30 Nisan )

Küba seyahatinize neşe katmak için özel uğurlamayla havalimanı ekibi ile gece saat tam 03.00’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma ve tura katıldıktan sonra seyahatinizin geri kalan kısmında keyfinize bakacaksınız. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 06:00’da KLM Havayolları’nın KL 1610 tarifeli sefer ile Amsterdam’a uçuş. Yerel saat ile Amsterdam Havaalanına 08.30‘da varış ardından uçak değişimi ile 10:15’de KLM Havayollarının KL723 tarifeli seferi ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket uçuştan sonra Küba saati ile 14:30’da Havana’ya varış, Jose Marti Havaalanında karşılanmamızın ardından oryantoson amaçlı panaromik şehir turumuza başlıyoruz.Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı,San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor.Panaromik gezimizin ardından Otelimize hareket ve check in işlemleri.Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

2. Gün HAVANA (1 Mayıs ) İŞÇİ BAYRAMI

1 Mayıs törenlerinin halen Dünya da  en coşkulu kutlandığı her kıtadan her ırktan insanın kardeşçe ve özgürce yürüdüğü  korteje dahil olmak üzere Sabah saat 07.00’da lobide buluşuyoruz.. Türk bayraklarımız, kırmızı-beyaz t-shirtlerimizle, Küba yöresel dansları eşliğinde büyük korteje katılıyoruz.. Devrim Meydanı’na kadar Küba halkı ve dünyanın dört bir yanından gelen halklar ile birlikte yürüyoruz. Bu anlarda, Küba’nın bu özel günü olan 1 Mayıs’ta, 55 yıl boyunca yapılan etkileyici, duygulandırıcı ve nefes kesen gösterilere şahit olacaksınız. Kutlamalar sonrasında Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Akşam dileyen misafirlerimizi  ; Compay Segundo,İbrahim Ferrer,Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan,ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği bekliyor. Otantik Yerel  Restaurantımızda  beyaz,kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. ( 2 adet içecek ücretsizdir dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden mojito,cuba libre,pina colada,daiquiri tadına bakabilirsiniz ) (85 Euro)

3. Gün HAVANA 2 Mayıs

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ) 110 Eur Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece kübaya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı-araçlarımız  ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in ; Barselona da Gaudi’den Romanya da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz.Bu gezinin ardından  yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız –adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz.Afro Cuban dini Santeria ve  danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz.Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restaurantımıza hareket ediyoruz.Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli,Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak  kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Kübanın olmazsa olmazı olan  sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız.Dileyen misafirlerimiz,şehrin gizemli,arabaların dahi girmekte zorlandığı dar arka sokaklarını,çin mahallesini de  kapsayacak olan ve yine kübaya özgü olan Coco taksiler ile gezebilirler(20 Euro). Turumuz sonrası serbest zaman ve Otelimize dönüş.

4.Gün     HAVANA 3 Mayıs

Sabah kahvaltısından sonra dileyen misafirlerimiz tam gün olarak düzenlenecek olan Pinar del Rio – Vinales vadisi turu‘na katılabilirler.Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında  1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan  Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor.Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası,Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasında.Öğle yemeğimiz El Palenque Restaurant da özel fırında Tavuk  ve yerel sebze ve meyvalar.
Not : Turumuz esnasında olmazsa olmazlar Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom’u

Pınar Del Rio – Vinales Turu 100 Euro

5. Gün HAVANA CİENFUEGOS TRINIDAD  4 Mayıs

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bu şehir Fransızlar tarafından kurulduğu için simetrik sokakları ve caddeleri ile diğer Küba şehirlerinden farklılık göstermektedir.Bu güzel şehirde göreceğimiz başlıca yerler ;  Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade,Tom Terry Tiyatrosu. Cienfuegos aynı zamanda ünlü müzisyen Benny More’un doğduğu şehir olup birçok müzisyene de ev sahipliği yapmaktadır.Cienfuegos şehir turumuzdan sonra yaklaşık 90km uzaklıkta olan Trinidad’a yola çıkıyoruz.Kısa bir oryantasyon turundan sonra geç öğle yemeği için serbest zaman  akşam yemeği ve geceleme otelimzde.
** Trinidad otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

6. Gün TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO 5 Mayıs

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak.Vereceğimiz 1 saatlik serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Trinidad Mimarlık müzesi ve tarih müzesini gezebilirler.(Romantik Müze 2 yıldan beri tadilatta olup gittiğimiz tarihte halen tadilatta olabilir.)Trinidad şehir gezimiz sonrası İznaga kardeşlerin hikayesi eşliğinde bir zamanlar sahip oldukları şeker kamışı plantasyonlarının tamamını  göreceğimiz manzara tepemizde ufak bir mola vereceğiz.(Dileyen misafirlerimiz Canopy yapabilirler.) İznaga vadisindeki molalarımızın ardından 2 saat sürecek Santa Clara yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Öğle yemeğini programa dahil olarak aldıktan sonra  Che Guevara ve 37 devrim arkadaşının ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı,Müzesi,Zırhlı Tren,gerçeğine en yakın yapılmış olan  heykelini ziyaretimizden sonra Varadero’ya   doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

7. Gün VARADERO 6 Mayıs

Sabah kahvaltısının  ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz için yine Bahamaların olmazsa olmazı Crusero Del Sol Catamaran gezimiz yapılacaktır.Yaklaşık 250-300 kişilik kapasitesi olan bu büyük Catamaran da gün boyu alkollü alkolsüz içkilerimizi yudumlayıp Bahamaların eşsiz adaları arasında yunuslar ile yol alıp kumların yaz yada kış ısınmadığı beyaz kumları ile ünlü Cayo Blanca adasına ulaşacağız. Bu yolculuğumuz esnasında ayrıca Okyanusun ortasında kurulu olan havuzlarda Yunuslar ile yakınlaşma şnorkel ile dalma imkanımız olacak. Cayo Blanca’da alacağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var… Geceleme otelimizde.
** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.
Crusero Del Sol Turu – 125 Euro

8. Gün VARADERO – HAVANA – AMSTERDAM 7 Mayıs

Sabah kahvaltıdan sonra Havana’ya transfer. Geri dönüş öncesinde alışveriş yapabilmeniz için serbest vakit daha sonra Jose Marti Havaalanına’na transfer. Havana’dan 16:35’de KLM Havayollarının KL 724 tarifeli seferi ile Amsterdam’a hareket. Geceleme uçaktadır

9. Gün AMSTERDAM – İSTANBUL

Saat 08:05’de Amsterdam’a varış. Saatlerinizi 6 saat ileri alıyoruz. Bekleme süresinin ardından uçak değişimi sonrası KLM Havayollarının KL 1613 tarifeli seferi ile 11:40’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 15.55’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve hizmetlerimizin sonu. Bir başka seyahatimizde tekrar buluşmak dileğiyle.

30 Nisan HAREKETLİ

1 Mayıs İşçi Bayramı

 Otel İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı 0 – 2 Yaş Çocuk     3 – 12 Yaş Çocuk 
Havana 4* Memories Hotel Vb
Trinidad 4*Ancon Hotel Vb
Varadero 4* Memories Vb
1499 € 400 € 350 € 1499 €

Fiyata Dâhil Olan Hizmetlerimiz

İstanbul – Paris – Havana – İstanbul Arası KLM  Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
Panoramik Havana – Trinidad Şehir Turları
4 yıldızlı otellerde Havana’da 4 gece oda kahvaltı, Varadero’da 2 gece Herşey dâhil,Trinidad’da 1 gece Herşey Dahil olarak toplam 7 gece konaklama.
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Cienfuegos ve Santa Clara Şehir Turları
Havana Otelde Akşam Yemeği
Santa Clara’da Öğlen Yemeği
Havalimanı vergisi

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetlerimiz

Seyahat sağlık ve güvence paketi 30 € – 65 yaş ve üzeri 60 €
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar
Küba Vize Ücreti 40 €

Ve Benzeri Oteller,
Havana 4* Memories Hotel Vb
Trinidad 4*Ancon Hotel Vb
Varadero 4* Memories Vb

kredi