BUDVA (LÜKS OTOBÜS İLE)

Lüks Otobüs ile 9 Gece 10 Gün – Cuma akşam çıkış, Pazar gündüz dönüş

YUNANİSTAN – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – KOSOVA – MAKEDONYA

İstanbul – Selanik – Tiran – Budva (7 gece) – Prizren – Üsküp – İstanbul

Selanik, Tiran, Budva, Prizren, Üsküp şehir turları ve 7 Akşam yemeği Dahil..!   

 

1.Gün Cuma          İSTANBUL SELANİK   

Siz değerli misafirlerimizle Cuma akşamı saat 20.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önünde, 20.30’da Mecidiyeköy Trump Towers önünde ve 21.00’da İncirli Ömür Plaza önünde buluşma. Ulaşımımızı sağlayacak özel otobüsümüze yerleşmemizin ardından Selanik’e hareket. Daha sonra bizlere heyecanlı bir tatilin başladığını hatırlatan İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada pasaport kontrol işlemlerimizi grup halinde tamamladıktan sonra bizlere çok benzeyen insanları, şarkıları ve  mutfakları ile bize çok yakın olan komşu ülke Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gece otobüs yolculuğu.

2.Gün Cumartesi  SELANİK – TİRAN – BUDVA   

Sabah erken saatlerde Kavala Kurabiyecisinde serbest kahvaltı için mola veriyoruz. Kavala’nın meşhur kurabiyelerini temin edebileceğiniz mekanda Türk Kahvaltısı alabilirsiniz ya da yine meşhur Tavuk çorbasını deneyebilirsiniz. Daha sonra Selanik’e doğru yola devam ediyoruz. Selanik’e varış sonrası, önce Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni görüyoruz. Daha sonra Ulu önder Atatürk’ün evini görüyoruz. (Saat itibarı ile erken varılırsa Atatürk’ün Evi ancak dışarıdan görülebilir) Panoramik Selanik şehir turunda görülecek yerler arasında ise Kordon, Beyaz Kule ile Osmanlı ve Bizans eserleri bulunmaktadır. Selanik turumuz sonrası Arnavutluk’un Tiran şehrine doğru yola devam ediyoruz. Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış ve sonrası kısa panoramik Tiran şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi,  İskender Bey Heykeli ve Meydanı ile Janna Nehri’ni görüyoruz. Tiran’da Taiwan Center’da serbest akşam yemeğinizi aldıktan sonra Tiran’dan ayrılıp, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağ’ın cennet tatil beldesi, eğlence şehri Budva’ya hareket ediyoruz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden olan Budva’ya varışımız sonrası kalacağınız otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

3.Gün Pazar           BUDVA   (PORTO MONTENEGRO – KOTOR – PERAST)

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında yürüyerek yapacağımız Budva şehir turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Şehir turu Budva merkezde sona erecektir, tekrar otele dönülmez. Deniz ve güneşten faydalanma, dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün Kotor, Perast, Porto Montenegro (45 Euro) Turumuzda önce Tivat’a hareket edecek ve ünlü Porto Montenegro limanını göreceğiz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan, Unesco Dünya Mirası listesindeki tablo kent Kotor’a gidiyoruz. Kotor’da Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız tur sonrası şirin barok kıyı beldesi Perast’a gidiyoruz ve Perast’da beach clubda Kotor fiyordunun berrak sularında denize giriyoruz. Mayonuzu yanınıza almayı unutmayınız. Akşama doğru Budva’ya dönüş. Akşam Budva gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

4.Gün Pazartesi     BUDVA  (DUBROVNIK)

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında deniz ve güneşten faydalanma, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün Dubrovnik turu (55 Euro) ; Bu turumuzda göreceğiniz 7. ülke olacak olan Hırvatistan’ın Adriyatik sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile Unesco Dünya Mirası listesindeki ünlü şehri Dubrovnik’e hareket edilecektir. Varışın ardından yürüyerek yapılacak Dubrovnik şehir turu esnasında ihtişamlı mimarileri ile Dominican ve Franciscan Manastırları, Avrupa’nın en eski eczanesi, tarihi liman, surlarla çevrili mermer kaplı caddeleri, merdivenleri, birer sanat eseri olan çeşme ve Rector Sarayı ile Katedrali görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanda Dubrovnik’de denize girebilir ve yakın adalara tekne turlarına katılabilirsiniz. Mayonuzu yanınıza almayı unutmayınız. Akşama doğru Budva’ya dönüş. Akşam Budva gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

5.Gün Salı               BUDVA  (TEKNE VE PLOCE BEACH YÜZME TURU)

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında deniz ve güneşten faydalanma, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Tekne ve Ploce Beach Yüzme turu (15 Euro) Bu turumuzda Tekne ile Adriyatik’e açılacağız. Birkaç koyda durduktan sonra Ploce Beach’e gidiyoruz. Köpük partilerinin yapıldığı meşhur Ploce Beach’den isteyen misafirlerimiz her saat başı Budva’ya dönen tekneler ile istedikleri saatte dönüş yapabilme imkanına sahip olacaklar. Akşam Budva gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

6.Gün Çarşamba   BUDVA  (İŞKODRA GÖLÜ-VİRPAZAR-BAR)

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında deniz ve güneşten faydalanma, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün İşkodra Gölü-Virpazar-Bar turu.(35 Euro) Bu turumuzda önce İşkodra gölü kenarındaki şirin kasaba Virpazar’a gidiyoruz. Göl kenarında bir Şarap Mahzenini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar’a gidiyoruz. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde tarihi Stari Bar’ı geziyoruz. Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük şirin çarşısını ziyaret edip öğleden sonra Budva otele dönüyoruz . Akşam Budva gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

7.Gün Perşembe   BUDVA (MOSTAR – BLAGAJ)  

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında deniz ve güneşten faydalanma, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tam gün Mostar-Blagaj turu.(50 Euro) Mostar turumuz ile bu gezide göreceğiniz 8.ülke olacak olan Bosna Hersek sınır geçişimizi takiben önce Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesini ziyaret edeceğimiz muhteşem tabiatı ile Blagaj bölgesini ve Buna nehrini görüyoruz. Serbest öğle yemeğinizi nehir kıyısında özel bir restoranda alabilirsiniz. Daha sonra tarihi Mostar şehrine gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda Koski Mehmet Paşa Camii’ni ve ünlü Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar’da kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından dönüşe geçiyoruz. Akşam saatlerinde Budva’ya dönüş. Akşam Budva gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

8.Gün Cuma         BUDVA

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında deniz ve güneşten faydalanma, alışveriş ve gezme imkanı. Akşam Budva gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde

9.Gün Cumartesi  BUDVA – PRİZREN – ÜSKÜP  

Sabah odalarımızı boşaltıyoruz ve yola çıkıyoruz. Çıkış saati erken olduğunda kahvaltı paket olarak alınabilmektedir. Yol üzerinde, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme lüks otel ve restoranlar olarak kazandırılan muhteşem St. Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz kısa bir  mola veriyoruz. Ve Arnavutluk üzerinden geçerek Kosova’nın Prizren şehrine doğru hareket ediyoruz. Kosova’nın bu güzel şehrine varış sonrası göreceğimiz yerler arasında Sinan Paşa Camisi, Şadırvan Meydanı ve Prizren Köprüsü bulunmaktadır. Daha sonra Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varış ve Üsküp şehir turu.  Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve ünlü Taş Köprü bulunmaktadır. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. Turumuz nehrin diğer yakasında bulunan Makedonya Meydanı’na doğru devam ediyor ve meydandaki dev heykelleri görüyoruz. Üsküp turumuz sonrası özel otobüsümüz ile dönüşe geçiyoruz  İstanbul’a hareket. Gece otobüs yolculuğu.

10.Gün Pazar        ÜSKÜP – İSTANBUL  

Bulgaristan üzerinden İstanbul’a dönüş yolculuğu, sabah saatlerinde Kapıkule sınır kapısına varış. Pazar günü öğle saatlerinde İstanbul’da sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Başka bir gezimizde görüşmek üzere.

 

  2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

 

3* Odissey Hotel vb.

 

499 Euro 250 Euro 449 Euro

 

Ekstra Turlar :

1-Kotor-Perast-Porto Montenegro     45 Euro   

2-Dubrovnik                                          55 Euro  

3-Tekne ve Ploce Beach                       15 Euro 

4- İşkodra Gölü-Virpazar-Bar              35 Euro

5- Mostar-Blagaj                                   50 Euro     

Bu 5 tur  toplu olarak tur öncesi alındığında 200 Euro yerine, %15 indirimli 170 Euro olmaktadır..!

Ekstra Turlar minimum 15 kişi katılım ile gerçekleştirilebilmektedir.  

Pasaport sürenizin seyahat tarihi itibarıyla minimum 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

 

20, 27 Temmuz & 03, 10, 31 Ağustos & 07 Eylül 2018 Hareket  

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

—  Lüks otobüs ile İstanbul-Budva arası gidiş dönüş otobüs yolculuğu,

—  7 gece 3* otelde kahvaltılar ve akşam yemekleri dahil konaklama,

—  Selanik, Tiran, Budva, Prizren ve Üsküp panoramik şehir turları,

—  Tecrübeli rehberlik hizmetleri,

—  Otobüste sadece ilk gün ve son gün su ikramı yapılabilmektedir.

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

—  Tüm müze, ören yeri, cami, katedral vb. giriş ücretleri,

—  Schengen Vize ücreti ve servis bedeli  (130 Euro )   Çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir..!

(Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)

—  Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)

—  Seyahat Sağlık Sigortası (50 TL) ( 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 100 TL)

—  Tüm kişisel harcamalar,

—  Programda dahil olduğu belirtilmeyen gezi ve turlar,

—  Öğle yemekleri,

—  Rehber ve Şoför bahşişleri. (10 Euro)

kredi