VİZESİZ BUDVA – KURBAN BAYRAMI (THY)

KARADAĞ – MONTENEGRO – CRNA GORA

Türk Havayolları Tarifeli Seferleri ile 4 Gece

20 Ağustos 2018 Hareket

 

20 Ağustos 1.Gün                              İstanbul – Podgorica – Sveti Stefan – Budva

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde sabah saat 05.30’da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1085 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.00’de Podgorica’ya hareket. Yerel saat ile 08.55’de varışın ardından özel aracımızla Budva’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Budva’ya varışımızla birlikte muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan şehirde yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra  otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

21 Ağustos 2.Gün                              Budva  (Tivat-Porto Montenegro-Perast-Kotor)

Sabah kahvaltısının ardından serbest, deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Fiyortlar Turu. Tivat – Porto Montenegro – Perast – Kotor (45 Euro) katılabilirler. Turumuzda önce Tivat’a hareket edecek ve ünlü Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Daha sonra UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini profesyonel lokal rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Karadağ’ın güneybatısında ve Hırvatistan’ın güneyinde, Adriya Denizi kıyısında Avrupa’nın Norveç’ten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Gezimiz sırasında göreceğimiz şirin, barok kasaba Perast’ta Fiyordlarda yüzebilirsiniz, mayonuzu yanınıza almayı unutmayın. Akşama doğru Budva’daki otele dönüş. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

22 Ağustos 3.Gün                              Budva  (Mostar – Blagaj / Cetinje -Podgorica – Virpazar – Bar)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest gün. Deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün öğle yemekli Mostar-Blagaj turu.(60 Euro) Mostar turumuzda Bosna Hersek sınır geçişimizi takiben önce Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesini ziyaret edeceğimiz muhteşem Blagaj bölgesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi nehir kıyısında özel bir restoranda alıyoruz. (Balık Izgara, Salata, İçecek) Daha sonra tarihi Mostar şehrine gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda Koski Mehmet Paşa Camii’ni ve ünlü Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından dönüşe geçiyoruz. Dileyen misafirlerimize alternatif olarak ekstra tam gün Cetinje – Podgorica – Virpazar – Bar turu. (45 Euro) Bu turumuzda önce eski krallık başkenti Cetinje’yi ve buradaki tarihi manastırı görüyoruz. Cetinje’den sonra günümüzün başkenti Podgorica’ya hareket ediyoruz ve yeni başkenti görüyoruz. Daha sonra İşkodra gölü kenarındaki şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Gezimizin son durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde tarihi Stari Bar’ı geziyoruz. Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip akşama doğru Budva’ya dönüyoruz Geceleme otelimizde.. Dileyen misafirlerimiz Budva eğlence hayatının tadını çıkarabilirler.

23 Ağustos 4.Günı                             Budva  (Tekne ve Ploce Beach Yüzme Turu)

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında deniz ve güneşten faydalanma, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Tekne ve Ploce Beach Yüzme turu (15 Euro) Bu turumuzda Tekne ile Adriyatik’e açılacağız. Birkaç koyda durduktan sonra Ploce Beach’e gidiyoruz. Köpük partilerinin yapıldığı meşhur Ploce Beach’den isteyen misafirlerimiz her saat başı Budva’ya dönen tekneler ile istedikleri saatte dönüş yapabilme imkanına sahip olacaklar. Akşam Budva gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

24 Ağustos 5.Gün                  Budva – Podgorica – İstanbul

Sabah Podgorica havalimanına hareket. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Türk Havayolları’nın TK 1086 sefer sayılı uçuşu ile 09:50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile  12.30’da  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

OTELLER 2 ve 3 KişilikOda / Kişi başı Tek KişilikOda Farkı 3 – 12 YaşÇocuk
3* Odissey Hotel vb. 399 Euro 180 Euro 349 Euro
4* Bracera Hotel vb.  499 Euro 280 Euro 449 Euro

 

0-2 Yaş Çocuk Ücreti 100.-Euro’dur.

3-12 yaş çocuk ücretinin uygulanabilmesi için odada 3. Kişi olarak kalınması gerekmektedir.

Pasaport sürenizin tur hareket tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

Ekstra turlar minimum 10 kişinin katılımıyla yapılır. Katılım daha az olursa satış fiyatı artabilir.

 

20 Ağustos 2018 Hareket (4 Gece)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

—  Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) / Podgorica / İstanbul(IST) uçak bileti,

—  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

—  Otellerde kahvaltılar dahil 4 gece konaklama,

—  Alan/Otel/Alan transferleri,

—  Budva şehir turu,

—  Otel vergileri,

—  Rehberlik hizmetleri.

            

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

—  Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),

—  Seyahat sağlık sigortası (10 Euro), 65 yaş üstü için 20 Euro

—  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

—  Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

—  Müze ve ören yerleri girişleri,

—  Rehber ve şoför bahşişleri, (10 Euro)

kredi